️🥋Військова форма ️Статті ❤️Як вибрати якісну шкільну форму

Як вибрати якісну шкільну форму

Якісна шкільна форма - яка вона

Зараз можна купити шкільну форму самої різної якості і від різних виробників. Однак через те, що в цьому одязі дитина проводить більшу частину дня, на якість шкільного одягу варто звернути найпильнішу увагу.

Перший і, мабуть, найголовніший критерій - це матеріал, з якого вона пошита і не важливо, чи потрібен вам жакет для дівчинки або піджак для хлопчика. На сьогоднішній день шкільна форма шиється з найрізноманітніших за волокнистим складом, фактурі і якості тканини, але не всі вони відрізняються хорошими гігієнічними та фізико-механічними показниками.

Якість тканини безпосередньо впливає на ціну виробу. Вже цінник може сказати, як довго прослужить обрана вами шкільна форма. Як би це не було банально, але чим дорожчий і якісніший одяг для школи, тим зручніше в ній буде відчувати себе ваша дитина. У шкільній формі учневі доведеться проходити цілий рік або два, тому краще вибирати речі гідної, добротної якості.

Якісна шкільна форма не закашлатиться на рукавах та інших найбільш вразливих місцях навіть до кінця року. На ній не протруться коліна, комір і лацкани не втратять свою форму навіть після декількох праннів. Шкільна форма з хорошої тканини буде виглядати як нова навіть на останньому дзвонику. А ось форма з дешевої синтетичної тканини сумнівної якості та походження може втратити свій зовнішній вигляд вже до кінця першої чверті, тому варто добре задуматися, перш ніж віддати їй перевагу. Як би там не було, ви самі вибираєте, в чому будуть ходити до школи ваші діти. Але, як кажуть, економія повинна бути економною, а це означає, що краще купити один комплект якісної шкільної форми на рік або на два, ніж міняти його кожні 3-4 місяці. Та й виглядати в стильному, нехай і не дешевому, вбранні ваша дитина буде набагато презентабельніше.

Чим небезпечна синтетична шкільна форма

Синтетика порушує повітропроникність тканини: тіло «не дихає», немає теплового комфорту - дитина потіє. Збільшення пітливості призводить до переохолодження, і в результаті - ризик застудитися. З іншого боку, накопичення статичної електрики призводить до дискомфорту. Порушується стан центральної нервової системи, звідси дратівливість, стомлюваність дитини. До того ж всі порошинки, бруд, мікроорганізми «липнуть» до одягу.

Але не завжди висока ціна шкільної форми є гарантією її високої якості. Деякі недобросовісні виробники на прохання торгівлі пишуть на ярликах такий склад тканини, який хочуть бачити довірливі покупці. На сьогоднішній день текстильна промисловість навчилася з поліестеру робити такі тканини, що з першого погляду, на дотик і не визначиш що це! З поліестеру навчилися робити і "батист", "кашемір" і "вовну". Укрметртестстандарт неодноразово викривав таких виробників, але результату ці перевірки не принесли. Ринок шкільної форми завалений нахабним фальсифікатом, під виглядом вовни та бавовни. Згідно зі стандартами, вміст синтетичних волокон в шкільній формі не повинен перевищувати 67%, але експертиза показує, що деякі виробники збільшують вміст синтетичних волокон до 90%. А маркування виробів свідчить, що кількість синтетики в формі - у межах норми. При цьому підкладку, навіть на дорогий костюм, ставлять в основному з найдешевшого і тонкого поліестеру.

За словами начальника Центру сертифікації та випробувань легкої промисловості Наталії Попової, синтетика небезпечна тим, що не пропускає повітря і не дає шкірі дитини дихати. Постійне носіння шкільної форми із синтетичних тканин може призвести до різних алергічних реакцій. Краще, щоб у складі тканини для шкільної форми було більше натуральних волокон. Насправді, невелике додавання синтетики не завадить, а полегшить догляд - одяг буде менше м'ятися, тримати форму. Натуральні тканини, що використовуються при виготовленні шкільної форми, дають шкірі дитини вільно дихати. Вміст вовни 45-55% забезпечить і хороші гігієнічні показники і можливість більш легкого догляду та довговічність виробу. До того ж термін служби форми з чистої вовни менш довговічний - через постійне сидіння за партою швидко протираються лікті у піджака і витягуються коліна на брюках.

Як самостійно вибрати якісну шкільну форму

Торкніться тканини - відчуття повинні бути приємними. Перевірте якість швів і підкладки. Якщо у вас виникли сумніви в якості шкільної форми, від покупки краще відмовитися. Сорочки і блузки краще купувати з вмістом бавовни близько 65%. При вмісті бавовни 100% шкіра дитини буде дихати протягом цілого дня, але вам доведеться витратити значні зусилля і час на прасування такого виробу і вже через пару годин носіння сорочка матимиме неохайний м'ятий вигляд. Відрізнити сорочку з натуральної тканин від синтетичної можна ще й поглядом, адже ненатуральна буде сильно блищати і переливатися на світлі через високий вміст синтетики.

Перед тим як купити шкільну форму переконайтеся, що виробник вказав склад тканини і символи по догляду на навісному ярлику і на бирці, що вшита у внутрішній шов. Так само на етикетці повинні бути вказані артикул, розмір, ріст і країна виробник. Відсутність, або сумнівний вид маркування - достатній привід щоб відмовитися від покупки. Пам'ятайте, що весь дитячий одяг має бути виготовлений відповідно до державних стандартів, які теж повинні бути вказані на етикетці.

У наявності тільки військова форма. Шкільну форму розпродано